21 listopada „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”

Dzień 9a

„Życzliwość jest pragnieniem szczęścia drugich”

Tolmann Pesch-

Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie.

W związku z tym dniem biblioteka szkolna przygotowała audycję przez radiowęzeł szkolny tematycznie związaną z dniem życzliwości, którą zaprezentował Mikołaj Klemaszewski. Przygotowano również okazjonalne sentencje, które zostały wybrane przez każdego nauczyciela i pracownika szkoły. Uczniowie z SP 7 oraz z SMS (Oliwia Oborska 7b SP, Maja Żołędziewska 7b SP, Karina Miazga z 4a SMS oraz Mikołaj Klemaszewski z 8a SMS) pełnili w tym dniu zaszczytną funkcję „życzliwego duszka” zarażając wszystkich uśmiechem i optymizmem.