III nagroda Anny Suszek w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Płynąć pod prąd”

Dnia 3 października 2019 r. w V LO im. Z. Herberta w Słupsku podczas XXI Zjazdu Klubu Herbertowskich Szkół odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Uczennica klasy 7b Anna Suszek otrzymała III nagrodę za wiersz pt.” Mały Powstaniec” w IX Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Płynąć pod prąd”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 66 im. Zbigniewa Herberta we Wrocławiu. Honorowy Patronat nad konkursem objął siostrzeniec Z. Herberta – dr hab. Rafał Żebrowski oraz Wojewoda Dolnośląski i Dolnośląski Kurator Oświaty. Honorowym Przewodniczącym Jury był prof. Jan Miodek. Spośród 109 uczestników z 82 szkół docenione i nagrodzone zostały zdolności poetyckie Anny.

To nie jedyne osiągnięcie uczennicy SP 7 w Lubinie. W kwietniu 2019 r. Anna Suszek otrzymała wyróżnienie za wiersz pt. „Przeciętność” w 9. Edycji konkursu poetyckiego „Młody Poeta Dolnego Śląska” zorganizowanego przez Dolnośląską Bibliotekę publiczną im. T. Mikulskiego we Wrocławiu. W terminie określonym przez regulamin wpłynęły 132 zgłoszenia spełniające kryteria uczestnictwa w konkursie. Konkurs adresowany był do poetów dolnośląskich, bez ograniczeń wiekowych. Zbiór wierszy został wydany w tomiku poezji w ramach targów książki regionalnej Silesiana – Dolnośląski Salon Wydawniczy.

W tym roku szkolnym uczennica SP nr 7 Szkoły Sportowej weźmie udział w pięciu Ogólnopolskich Konkursach literackich m.in.: TRAKL – TAT – Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Georga Trakla, 28. Konkurs Literacki o Złoty Syfon Stowarzyszenia Żywych Poetów, XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Zdzisława Arentowicza oraz V Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Zygmunta Krukowskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nagrody w kategorii szkół podstawowych- wiersz http://javatech.zsi.pwr.wroc.pl/konkurs/laureaci.php