Kaski dla czwartoklasistów

W ramach obchodów Dnia Dziecka na placu przed  ratuszem spotkali się uczniowie klas czwartych i piątych wszystkich lubińskich szkół podstawowych, aby odebrać z rąk lubińskich włodarzy kaski rowerowe. Ta coroczna tradycja weszła już w kalendarz lubińskich wydarzeń związanych
z dbaniem o bezpieczeństwo naszych młodszych cyklistów. Akcję zainicjował prezydent miasta Robert Raczyński. Impreza cieszy się dużym uznaniem wśród uczniów i nauczycieli. Ważnym celem tych spotkań jest podnoszenie świadomości wśród uczniów w zakresie zachowania bezpieczeństwa na drogach podczas jazdy rowerem oraz popularyzowanie idei zakładania kasku chroniącego cyklistę przed obrażeniami i ciężkimi wypadkami. O tych ważnych kwestiach poinformowali wszystkich uczestników przedstawiciele miejscowej policji. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4a: Oliwia Krzepisz, Patryk Augustyn, Nadia Konieczna, Piotr Kata, Julia Majcher, Maja Górczyk, Gracjan Stępień, Bartek Paryna, Filip Rozbicki i Małgosia Telatyńska.