Mistrzostwa Powiatu w pływaniu drużynowym

W czwartek 11.01.2018 na pływalni CENTRUM 7 w Lubinie, odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych (kl. III-VI) w pływaniu sztafetowym dziewcząt i chłopców. Organizatorem imprezy był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Zespół Szkół Sportowych i RCS w Lubinie. Do zawodów przystąpiło osiem szkół. Zawodnicy startowali w jednym wyścigu indywidualnym i w sztafecie. Do punktacji drużynowej zaliczano 8 wyników indywidualnych i wynik sztafety (8×25 m dowolnym).
W klasyfikacji końcowej dziewczęta zajęły 1 miejsce na podium, natomiast chłopcy uplasowali się tuż za podium na 4 miejscu.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w obsłudze technicznej zawodów: p. Małgorzacie Sadzy, p. Arlecie Kowalskiej, p. Mariuszowi Suszkowi oraz p. Konradowi Marciniakowi.
Opiekunami zespołów były: p. Małgorzata Tadeuszewska i p. Magdalena Florek

Składy drużyn dziewcząt:
Jagoda Kraczla, Aleksandra Kocik, Daria Fijoł, Natalia Korczowska, Julia Jakubowska, Anna Suszek, Julia Pilichowska, Martyna Fijoł
Skład drużyn chłopców:
Franciszek Dziki, Korneliusz Piestrzyński, Szymon Fiołek, Adrian Płaza, Kajetan Jeleń, Jakub Węglarz, Wiktor Woźniak, Hubert Klughardt, Maciej Paluch

Wyniki indywidualne:
Jagoda Kraczla 3a – II miejsce st dowolnym
Natalia Korczowska 4c – I miejsce 50 st klasyczny
Szymon Fiołek 4c – II miejsce 50 st grzbietowy
Julia Jakubowska 5b – II miejsce 50 st grzbietowy
Julia Pilichowska 6b – II miejsce 50 st motylkowy
Maciej Paluch 6b – I miejsce 50 st motylkowy

Reprezentantom naszej szkoły serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Mistrzostwach Strefy Legnickiej.