Park jesienią

W czwartek, 8 października 2020 r. uczniowie klasy 1 b wraz z wychowawcą wybrali się na swoją pierwszą wycieczkę do Parku Wrocławskiego.

Celem wycieczki była skrupulatna obserwacja środowiska przyrodniczego, czyli w jaki sposób rośliny i zwierzęta szykują się do nadchodzącej zimy. Uczniowie, jak prawdziwi przyrodnicy z użyciem lup i lornetek wypatrywali oznak jesieni. Rozpoznawali popularne gatunki drzew i ich owoców. Szukali tropów zwierząt lub pozostawionych przez nich śladów. Bawili się w zwierzęta szykujące się do zimy. Na koniec odwiedzili pięknie nasłoneczniony staw dydaktyczno-krajobrazowy, gdzie mogli podziwiać ptaki wodno – błotne (łyski, perkozki, łabędzie) i szuwarową roślinność.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem wypełniali przydzielone im zadania, bawiąc się przy tym wyśmienicie.

All-focus