Pasowanie na czytelnika

W dniach 23 i 24 luty w klasach 1a i 1b odbyły się zajęcia czytelnicze “Pasowanie na czytelnika”. Dzieci podczas spotkania poznały zasady korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej. Po uważnym wysłuchaniu książeczek “Nudzimisie i przyjaciele” R. Klimczaka oraz “Cudaczek – Wyśmiewaczek” J. Duszyńskiej trafnie odpowiadały na zadawane pytania z treści przeczytanych bajek. Na koniec spotkania dzieci mogły wypożyczyć książeczki.  Na pamiątkę zajęć dzieci otrzymały zakładki do książek oraz antologię tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych “Pierwsze abecadło”. Maluszki wykazały duże zainteresowanie czytaniem i książkami. Cieszymy się, że mamy nowych, tak mądrych czytelników w naszej szkolnej bibliotece.