Program czytelniczy “Przyjaźń z książką”

Przyjaźń z książką 2

propagujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia pod tytułem „Przyjaźń z książką” spotkały się z dużym zainteresowaniem najmłodszych uczniów szkoły. Dzieci zapoznały się z fragmentami książek takich jak: „Baśnie i legendy polskie”, „Oj, Hela” Barbary Stenki, „Cudaczek- Wyśmiewaczek” Juli Duszyńskiej oraz „Opowiadań z morałem”. Po przeczytaniu fragmentów książek, uczniowie odpowiadali na zadawane pytania do treści lektur. Spotkania czytelnicze będą odbywać się raz w miesiącu w każdej klasie. Na koniec pierwszego półrocza uczniowie, którzy uważnie słuchali i zdobyli punkty, otrzymają nagrody.

Podczas jednego spotkania bibliotekarzowi towarzyszyli uczniowie z klasy 8A (Eryk Dworzyński, Marcin Szlachtycz, Bartosz Sowa).