Przyszłość lubińskiej lekkoatletyki

W minioną sobotę w Wałbrzychu odbyły się halowe wojewódzkie zawody programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Młodzi Dolnoślązacy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: U-13, U-14 i U-15. W zawodach tych, z bardzo dobrej strony, pokazali się uczniowie klas lekkoatletycznych naszej szkoły. W najmłodszej kategorii wiekowej –  zawodników poniżej 13 roku życia, na szczególne wyróżnienie zasłużył uczeń klasy  6b Bartłomiej Bogacz, który zajął II miejsce w biegu na 60 metrów (8,33).

W kategorii zawodników urodzonych w 2007 roku na podium stawali uczniowie klasy 7b:

• Eliza Huzarska – I miejsce w biegu na 600 metrów (2:04,37),
  • Antoni Rudnicki – II miejsce w biegu na 300 metrów (56,12),
  • Arina Stawska – III miejsce wskoku w dal (4,00).

Kolejne doświadczenia startowe w Wałbrzychu zdobywali również: Marlena Wójtowicz, Kornelia Ziętal i Dorian Cieleń z klasy 4b, a także Maja Lorens i Michał Wójcik. Opiekunami młodych lekkoatletów byli: Elżbieta Knull i Mariusz Knull.