Ślubowanie i pasowanie pierwszaków

1 października 2020 r. punktualnie o godzinie 10:00 najmłodsi wychowankowie naszej szkoły, po miesiącu nauki w murach “siódemki”, złożyli uroczyste ślubowanie i zostali oficjalnie pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 7 – Szkoły Sportowej.

Ślubuję być dobrym uczniem,
dbać o honor mojej szkoły i klasy.
Będę uczył się dobrze,
służył pomocą słabszym,
słuchał nauczycieli i przełożonych.
Postawą swoją będę sprawiał radość wychowawcom i rodzicom,
by wyrosnąć na dobrego i wzorowego Polaka.

Te słowa ślubowania wybrzmiały dzisiaj podczas nietypowej uroczystości, gdyż z uwagi na wytyczne sanitarne, w pasowanie wzięli udział wyłącznie uczniowie klas pierwszych, nie było tym razem rodziców. Zachowanie dystansu pomiędzy uczniami uniemożliwiło również udział starszym koleżankom i kolegom, jednak prowadzący uroczystość zapewnili młodszych kolegów o wsparciu i pomocy ze strony wyższych roczników.

Po ślubowaniu dyrektor i wicedyrektor specjalnymi kredkami dokonali aktu pasowania na ucznia szkoły, a każdy pierwszak otrzymał stosowny dyplom i składką niespodziankę.