„Szkoła do hymnu” 2020

Już po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły oraz Przedszkola nr 13 w Lubinie o symbolicznej godzinie 11:11 w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.

Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii hymn w szkole odśpiewały dzieci z przedszkola oraz uczniowie, którzy uczą się stacjonarnie. Pozostali uczniowie zaśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” podczas lekcji zdalnych na platformie Teams.

„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji MEN z 2019 r. i 2018 r. („Rekord dla Niepodległej”). W ubiegłych latach inicjatywy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

Przy tej okazji zachęcamy do zapoznania się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych. Broszura wskazuje również, jaką postawę przyjąć w czasie śpiewania hymnu, a także wymienia najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania „Mazurka Dąbrowskiego”.

#SzkołaDoHymnu