#SzkołaPamięta – edycja 2020

Wzorem ubiegłego roku nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła pamięta”. Akcja ma na celu upamiętnienie ważnych rocznic i wydarzeń historycznych oraz zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią tegoroczna edycja akcji koncentrowała się przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych.

W ramach zaplanowanych działań na lekcjach historii w klasach 4 uczniowie poznali sylwetkę lubińskiego działacza opozycji demokratycznej w czasach PRL-u Stanisława Śniega. Na lekcjach języka polskiego w klasach 7 wspominaliśmy zmarłych sportowców, którzy z dumą reprezentowali nasz kraj na różnego rodzaju zawodach międzynarodowych oraz omawialiśmy, przy okazji analizy wiersza o tej tematyce, polskie zwyczaje związane z Dniem Zadusznym. Zaś kolejna rocznica śmierci wybitnego polskiego kompozytora i wykonawcy muzyki fortepianowej – Fryderyka Szopena, przypadająca 30-tego października, była okazją aby na lekcjach muzyki przybliżyć sylwetkę oraz twórczość artysty.

Inicjatywa #SzkołaPamięta jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.