Szkoła w Libercu

Szkoła w Libercu

Logo Liberec

W 2010 r. nasza szkoła nawiązała współpracę z Základní škola z Liberca. Szkoła ta jest małą, nowoczesną placówką, w której panuje rodzinna atmosfera. W klasach 1-9 uczy się 160 uczniów.

Dyrektorem jest mgr Pavel Zeronik, natomiast wicedyrektorem mgr Hana Zemancová. Pani Zemancová uczy historii oraz języka niemieckiego. Łącznie w szkole zatrudnionych jest 14 nauczycieli.

Czescy uczniowie uczą się dwóch języków obcych: naukę angielskiego rozpoczynają w klasie trzeciej, natomiast niemieckiego w siódmej. Do dyspozycji mają salę gimnastyczną, stołówkę, świetlicę, boisko i ogród. Szkoła aktywne dba o zagospodarowanie czasu wolnego swoich uczniów, organizując następujące zajęcia pozalekcyjne: aerobik, kurs tańca hip-hop, unihokej, zajęcia ceramiczne, konwersacje w języku angielskim i niemieckim, kółko geograficzne dla najmłodszych. W szkole mieści się także mini zoo, w których uczniowie troszczą się o takie zwierzęta jak: myszy, żółwie, świnki morskie i ptaki.

Czeska szkoła uczestniczy w wielu projektach, jest otwarta na współpracę międzynarodową, wspiera doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Uczniowie klas 7 i 8 napisali do naszych uczniów listy w języku niemieckim. Nasi gimnazjaliści, ale także uczniowie szkoły podstawowej, odpowiedzieli na listy czeskiej młodzieży. Kolejnym krokiem naszej współpracy będzie udział w międzynarodowym konkursie plastycznym.

Szczegółowe informacje na temat współpracy z czeską szkołą można uzyskać u nauczycieli języka niemieckiego.

Dane teleadresowe szkoły partnerskiej

ZÁKLADNÍ ŠKOLA
Kaplického 384
463 12, Liberec 23
IČ 72743379

+420 739 329 110
+420 602 470 953

Godziny pracy:
Poniedziałek – Piątek 7:00 – 15:30