Warsztaty muzyczne w klasach 1-3

1

Dnia 8 października 2021r. uczniowie klas 1-3 rozpoczęli cykliczne zajęcia rytmiczno-muzyczne p.n. „Świat dźwięku i rytmu”. Warsztaty muzyczne to nie tylko połączenie dobrej zabawy z muzyką, ale także tworzenie i odkrywanie nowych dźwięków, edukacja muzyczna, poznanie techniki gry na rzadkich instrumentach perkusyjnych typu: bongosy, cajony, tuby dźwiękowe, dzwonki diatoniczne, janczary i wiele innych. Obcowanie z muzyką w dużej mierze wpływa na strefę poznawczą. Nauka gry na instrumentach aktywizuje obie półkule mózgu, co przyczynia się do poprawy pamięci i zwiększa uwagę u dzieci. Muzyka w połączeniu z ruchem np. klaskaniem czy marszem pobudza do myślenia i ułatwia uczniom zapamiętywanie nowych informacji. Ponadto, nawet proste zabawy polegające na rytmicznym potrząsaniu grzechotką wywołują u dzieci mnóstwo pozytywnych emocji i radości, zaspokajają naturalną potrzebę aktywności, odprężają i redukują stres.