Wizyta górnika w klasie 1 b

Z okazji obchodzonej 4 grudnia „Barbórki” gościliśmy wyjątkową osobę. Naszą klasę odwiedził pan Krzysztof – górnik.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika, oglądając prezentację multimedialną przygotowaną przez gościa.

Dzieci poznały również historię Świętej Barbary – patronki górników.

Pan Krzysztof przybył do nas w stroju galowym. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska mundurowi, czapce z pióropuszem, którego kolor oznacza funkcję jaką pełni w swojej pracy.

W trakcie wizyty dzieci zadawały wiele pytań, na które gość chętnie odpowiadał. Miały możliwość założenia czapki górniczej – czako, w której robiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

Wizyta przebiegła w miłej atmosferze, a na koniec spotkania wszyscy uczniowie zostali obdarowani przez gościa drobnymi upominkami.

Serdecznie dziękujemy za przybycie, zaangażowanie i poświęcony czas!