15 maja uczniowie klas 1a i 3a uczestniczyli w wycieczce do Ostaszowa koło Przemkowa. Celem wyjazdu było zwiedzanie wioski indiańskiej oraz poznanie codziennego życia Indian.
Podczas pobytu dzieci miały okazję wziąć udział w wielu ciekawych atrakcjach. Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądało życie Indian, poznali ich zwyczaje i tradycje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty strzelania z łuku oraz malowanie twarzy w charakterystyczne indiańskie wzory.
Dzieci mogły także nakarmić zwierzęta znajdujące się na terenie wioski.
Zwieńczeniem wycieczki było wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek oraz zabawy na świeżym powietrzu. Uczniowie wrócili do domu zadowoleni, pełni wrażeń i nowych doświadczeń.
Dorota Ziółkowska
Małgorzata Kowalczyk
























