Klasy 8a i 8b uczyły się przez zabawę w Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze

W dniu 7 listopada 2019 r. uczniowie z klas: 8a i 8b, pod opieką swoich wychowawców, wyjechali na wycieczkę do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze.

Wycieczka rozpoczęła się spacerem po Starym Mieście, które zrobiło duże wrażenie na uczniach, niektórzy z nich nigdy jeszcze nie byli w Zielonej Górze, a części z nich kojarzy się ona jedynie ze stadionem żużlowym. Okazało się że warto tu wrócić.

Następnie klasy udały się do Centrum Przyrodniczego , gdzie bawiąc się i eksperymentując odbyły fantastyczną lekcję fizyki i chemii. Najwspanialsze było to, że każdy z uczniów samodzielnie mógł eksperymentować na specjalnie dostosowanych stanowiskach, co sprawiało wszystkim ogromną frajdę.

Ostatnim etapem wycieczki była wizyta w Planetarium Wenus, gdzie po sprawdzeniu siły ciężkości działającej na własne ciało na różnych planetach Układu Słonecznego, uczniowie obejrzeli film animowany „Życie drzew”, który nawiązywał do tematyki realizowanej w szkole na lekcjach biologii. Film był wyświetlany na ekranie umieszczonym na kopule planetarium, więc wrażenie było niesamowite i przyprawiało o zawrót głowy – 3D bez specjalnych okularów!

Wycieczka była pełna wrażeń, więc czas szybko upłynął. A w drodze powrotnej do domu, wszyscy myśleli, gdzie tu pojechać jeszcze…?