Lekkoatleci na podium Wojewódzkiego Finału LDK!

Najmłodsi zawodnicy lubińskiego „Sokoła”, uczniowie klas lekkoatletycznych, rozegrali w ubiegłą sobotę w Węglińcu Wojewódzki Finał Programu „Lekkoatletyka dla każdego” w kategoriach wiekowych 12, 14 i 16-tolatków.

W najstarszej kategorii – młodzików U-16, na najwyższym stopniu podium,  w konkurencji skoku w dal, stanęła Arina Stawska (467).

W kategorii U-14 na szczególne wyróżnienie zasłużył  Bartosz Bogacz – IV miejsce na 100 m (14,09). Konrad Śmiech zajął VIII miejsce w biegu na 300 m (55,36). Pozostali uczniowie: Maja Lorens – 15,88 na 100 m, Karolina Szpytko – 60,93 na 300 m, Karina Kaczmarek – 55,36 na 300 m.

W kategorii U-12 w rzucie piłeczką palantową  Borys Lorenc z wynikiem 36,00 zajął II miejsce. Na drugim stopniu podium w skoku w dal stanęła również Lilianna Olszańska z rezultatem 370, a brązowy medal w biegu na 60 metrów z wynikiem 9,61 zdobył Dorian Cieleń. Pozostali zawodnicy to: Marlena Wójtowicz IV miejsce w biegu na 600 m (2:04,03), Aleksander Goszka – V miejsce na 60 m (9,95), Wiktor Szurlej – VI miejsce w rzucie piłeczką palantową (26,00), Vanessa Walkowicz – VIII miejsce na 60 m (10,46) oraz Hubert Twardowski – 600 m (2:24,67).

Trenerami wymienionych zawodników są Elżbieta i Mariusz Knull.