Sztuka w dobie nauki zdalnej

„Największa siła to wiara w samego siebie” Irena Hałas

Choć nie wyobrażamy sobie bezpośredniego kontaktu z uczniami to jednak potrafiliśmy stawić czoła nowej rzeczywistości szkolnej. Przekaz wiedzy za pomocą technologii informacyjnej nie stanowił też problemu naszym podopiecznym. Wręcz przeciwnie wyzwolił w nich kreatywność, inwencję twórczą, pomysł oraz wyobraźnię przestrzenną. Dla wielu z nich była to wspaniała „zabawa” podczas, której mogli nabywać jaki i doskonalić swoje umiejętności w różnych obszarach nauki. Prezentujemy zatem fantastyczne i ciekawe prace plastyczno-techniczne, które powstały podczas prowadzonych zajęć zdalnych z techniki i zajęć koła muzyczno-plastycznego. Możemy zobaczyć kwiaty i motyle z papieru wykonane przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz etui na telefon, ciekawe formy przestrzenne z tworzyw sztucznych i projekty ubrań na różne okazje uczniów klas piątych.

Ćwik Dorota i Beata Łuczak