Turniej szachowy

Mateusz Skoczylas 7c, mistrzem szkoły w szachach! Dominika Garbaczewska 5b, najlepszą w kategorii dziewcząt.

W czwartek 28 listopada odbył się turniej szachowy o mistrzostwo szkoły. Wzięło w nim udział 27 zawodników z klas 5 – 8, w tym dwóch szachistów z klasy trzeciej, ze szkolnego kółka szachowego. Oprócz emocji czysto sportowych, rywalizacja miłośników królewskiej gry osiągnęła też inne cele, integracyjny i charytatywny. Koło naszego wolontariatu zebrało kwotę 189 zł, która zostanie przeznaczona na potrzeby lubińskiego hospicjum.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w turnieju! Najlepsi otrzymali puchary, a ponadto każdy uczestnik otrzymał nagrodę rzeczową.

Turniej przygotowali Marta Kozerska i Andrzej Taler. Pomagały wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu.

Oto wyniki:

Open:

1. Skoczylas Mateusz, 7c – puchar
  2. Muryn Krzysztof, 5a – dyplom
  3. Łabędzki Jakub, 5a – dyplom

Dziewczęta:

1. Garbaczewska Dominika, 5b – puchar
  2. Sitnik Anastazja, 5c – dyplom
  3. Oborska Oliwia, 5b – dyplom

A oto cała tabela:

Reprezentacja szkoły w kategorii klas 7 – 8, na mistrzostwa Powiatowe dnia 12 grudnia na hali RCS:

1. Skoczylas Mateusz, 7c