Dzień Chłopca w klasie 1a

dch

30.09.2024r z okazji Dnia Chłopca uczniowie klasy 1a wybrali się na integracyjną wycieczkę do Zamienic – Osady Danieli.

Osada Danieli jest ekologicznym gospodarstwem agroturystycznym oferującym dzieciom i dorosłym aktywny wypoczynek wśród zwierząt. Już przy wjeździe na teren osady można było zauważyć spore grupy zwierząt na wybiegu, które z zaciekawieniem obserwowały kolejnych przyjezdnych. A na miejscu mnóstwo atrakcji, przeznaczonych głównie dla najmłodszych.

Dzieci mogły bawić się w grupach i indywidualnie na placu zabaw, gdzie miały do dyspozycji to, co najmłodsi lubią najbardziej. Dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, huśtawki, drabinki, boisko do gry w piłkę, każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Po zabawie przyszedł czas na poznanie i nakarmienie zwierząt gospodarskich i ptactwa domowego. Różnorodność i ilość mieszkających tam zwierząt zachwyca nawet dorosłych. Dzieciom szczególnie przypadły do gustu towarzyskie alpaki i młode kozy, które mogły karmić mlekiem z butelki. Zachwycały się pięknymi bażantami, ozdobnymi kurami i indyjskimi pawiami, obserwowały nietuzinkowe nutrie, a także osły, kucyki, króliki i wiele innych fascynujących zwierząt.

Po aktywnym wypoczynku dzieci zjadły upieczoną na ognisku kiełbaskę i przy znanych dziecięcych przebojach rozpoczęła się wspólna, szalona zabawa.

Radości i emocji było co niemiara, więc dzieci z żalem opuszczały to wspaniałe miejsce. To był beztroski, pełen niezapomnianych wrażeń dzień.

Dorota Milner