Klasa pierwsza ślubuje!

10pasowanie

Zgodnie z tradycją naszej szkoły dnia 09.10.2024r odbyła się bardzo ważna uroczystość – uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w ślubowaniu i pasowaniu na pierwszoklasistę. W tym dniu dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona naszej szkoły.

Do tej uroczystości pierwszaki przygotowywali się od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się wierszy i piosenek, wytrwale ćwicząc podczas prób.

Tego dnia panowała wyjątkowa atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje, piękna dekoracja sali gimnastycznej, dużo honorowych gości wprawiło wszystkich w podniosły nastrój.

Nasi najmłodsi, w obecności rodziców ślubowali na Sztandar Szkoły być dobrymi Polakami i kolegami, dbać o dobre imię naszej szkoły, uczyć się pilnie i szanować nauczycieli. Uroczystość pasowania dużą kredką symbolizowała włączenie dzieci do grona uczniów naszej szkoły i korzystania w pełni z praw i obowiązków ucznia. Ciepłe i miłe słowa skierowała do uczniów i ich rodziców dyrektor szkoły Pani Sylwia Matla,

Na koniec uroczystości nowi uczniowie naszej szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci ucznia klasy pierwszej.

Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów, cudownej i owocnej nauki oraz uśmiechu na co dzień.

Dorota Milner