Sobota pełna wrażeń czyli Zwykły Niezwykły Przejazd Rowerowy

1

W sobotę 21 września uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w w obchodach Europejskiego Dnia bez Samochodu. Tym razem start i meta przejazdu nie była umiejscowiona w rynku, lecz na parkingu przy Skwerze im. Tadeusza Zastawnika. Atrakcyjności corocznego wydarzenia dodało oficjalne otwarcie nowego Pumptracka. Na uczestników czekało 900 pakietów startowych z okolicznościowymi koszulkami w kolorze ciemnoniebieskim. O godz. 14.00 rowerzyści wystartowali, pokonując około 5 km trasy ulicami Lubina. Przejazd cyklistów promował bezpieczną jazdę rowerem, zdrowy styl życia oraz dbałość o środowisko naturalne. Tradycyjnie wśród uczestników rajdu rozlosowano mnóstwo nagród. Miło mi poinformować, iż jedna z atrakcyjnych nagród trafiła do ucznia z naszej szkoły z klasy 6b.Był to udany, pełen pozytywnych emocji dzień. Dopisała nie tylko pogoda, ale też humory naszych uczestników z klasy 6a, 6b, 7a, 8a.

Dziękuję wszystkim uczniom za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Koordynator ds. bezpieczeństwa Dorota Ćwik