Turniej szachowy z okazji Dnia Dziecka dla klas 1 – 3

1sz2

Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbył się turniej szachowy dla najmłodszych. Rozgrywki miały miejsce 6 czerwca w sali nr 4. W turnieju wzięło udział 22 szachistów i szachistek z klas 1 – 3, którzy rozegrali 5 rund, po 7 minut na partię dla każdego zawodnika. Turniej obfitował w wiele zaciętych pojedynków, a każdy szachista i szachistka dawał z siebie wszystko, aby zdobyć puchar. Były też niespodzianki oraz radości i smutki, jak to w sporcie bywa. Na szczęście młodzi adepci królewskiej gry stanęli na wysokości zadania, a partie toczyły się fair play. Zwycięzcy zostali udekorowani pucharami, najlepsi nagrodami rzeczowymi, a każdy z uczestników otrzymał dyplom i słodką nagrodę.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom szachowych zmagań. Natomiast najlepszym życzymy dalszych sukcesów, ponieważ już w następnym tygodniu wezmą oni udział w corocznym Finale Dolnośląskim na hali RCS, w ramach projektu „Szachy w Szkole”.

W organizacji pomagali wolontariusze z klasy 7a:

Estera Borecka i Bartosz Paryna oraz Gabriela Szkolarz z klasy 5b.

Link do turnieju

Poszczególne klasyfikacje: