Warsztaty dekorowania pierników w klasie 1b

W ramach przedświątecznych przygotowań w klasie 1b odbyły się warsztaty dekorowania pierników. Celem warsztatów było przybliżenie najmłodszym uczniom tradycji i zwyczajów świątecznych, ukazanie piękna Świąt Bożego Narodzenia oraz zachęcenie do samodzielnego dekorowanie pierników.

Warsztaty poprowadziła Pani Magdalena – mama Małgosi uczennicy tej klasy.

Dzieci poznały historię piernika, dowiedziały się jakie przyprawy używane są do wypieków, jak wykonać lukier królewski o odpowiedniej gęstości oraz zapoznały się z przyborami potrzebnymi do dekoracji.

Cudne i smaczne pierniczki były malowane polewą lukrową, a następnie ozdabiane kolorowymi posypkami. Efekty swojej pracy można było zabrać do domu, aby zawiesić na choince.

Pierniki, a także lukier w różnych kolorach, zostały upieczone i przygotowane przez Panią Magdę, która pomagała nam w pracy, służyła radą i pomocą, za co składamy serdeczne podziękowania.