„Z podwórka na bieżnię”

głstr

Dnia 27.09.2024 r. uczniowie z klas IV-VI brali udział w zawodach sportowych w ramach akcji „Z podwórka na bieżnię”.

Celem wydarzenia było promowanie aktywności fizycznej oraz zachęcanie uczniów do uprawiania sportu. Uczestnicy brali udział w biegach na różnych dystansach, dostosowanych do ich wieku i możliwości.

W wydarzeniu wzięli udział wybitni polscy lekkoatleci: Sebastian Chmara, mistrz świata i Europy w siedmioboju halowym oraz Marek Plawgo, medalista mistrzostw świata i Europy w biegu na 400 metrów przez płotki. Obaj sportowcy nie tylko kibicowali młodym uczestnikom, ale także dzielili się swoimi doświadczeniami, inspirując dzieci do rozwijania swoich pasji sportowych.

Miło nam poinformować, że w biegu sprinterskim na dystansie 40 m pierwsze miejsca zajęli: Julia Kijak z klasy IVa, Nela Prusaczyk z klasy Vb, Marcin Bartos z klasy Va oraz Filip Wachel z klasy IVa.  W rywalizacji sztafet drużyna dziewcząt i chłopców zajęła trzecie miejsce.

Skład sztafety dziewcząt: Julia Kijak, Lena Krasucka, Antonina Sołtys, Lena Śmiech, Lena Płóciennik, Nela Prusaczyk, Antonina Nowacka, Julia Szulczyńska, Iryna Labaza, Gabriela Szkolarz, Maja Orlak, Amelia Noworol.

Skład sztafety chłopców: Oliwier Cetnar, Denis Laik, Gracjan Niemczura, Filip Wachel, Marcin Bartos, Kamil Kluwak, Oleksii Kyrychenko, Igor Starzak, Mikołaj Oboza, Filip Kaźmierczak, Alan Kuchciak, Jan Borkowski.

Oprócz biegów przygotowano liczne atrakcje, takie jak konkursy z nagrodami oraz stoiska edukacyjne promujące zdrowy styl życia. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, medale i dyplomy, a zwycięzcy zostali wyróżnieni nagrodami rzeczowymi.

Gratulujemy sukcesów!

Grupą opiekowały się: Mariola Kopystiańska i Izabela Kałużny-Khoubbazi.