Bezpieczne powroty do szkoły – VI edycja akcji

Dnia 10 09.2019 r w Galerii Cuprum Arena odbyła się VI edycja akcji związanej z ogólnie pojętym bezpieczeństwie. Celem akcji było propagowanie wiedzy oraz podnoszenie świadomości uczniów szkół podstawowych na temat prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy Va wraz z opiekunem Panią Dorotą Ćwik. Zasady bezpieczeństwa przybliżyli uczniom funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Lubinie oraz Straży Pożarnej. Ponadto uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ćwiczeniach związanych ze sztuką samoobrony  ” krav mag”, prowadzoną przez wykwalifikowanego trenera, utrwalali zasady ruchu drogowego w miasteczku ruchu drogowego, brali udział  w konkursie wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego.

Była to bardzo pouczająca lekcja z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zagrożeń otaczającego nas środowiska.