Dolnośląski Festiwal Nauki “Oko na Maroko”

XXI edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki była kolejną wspaniałą okazją do zdobywania, poszerzania wiedzy i umiejętności z zakresu różnorodnych dziedzin nauki, sztuki, kultury, a także ciekawych zjawisk otaczającego nas świata.
Po raz drugi uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą, panią D. Ćwik, wzięli udział w tej atrakcyjnej imprezie popularno-naukowej. Zorganizowane w tym roku warsztaty marokańskie przybliżyły wszystkim uczestnikom tradycje, kulturę, zwyczaje i architekturę arabską i berberyjską. Ciekawa prezentacja prowadzona przez podróżnika Roberta Maciąga uświadomiła wszystkim, jak malowniczym, orientalnym, egzotycznym, urozmaiconym krajobrazowo, jednocześnie tajemniczym nie do końca odkrytym królestwem jest Maroko. Zdaniem Pana Roberta „(…) to miejsce warte zobaczenia”. Podczas prowadzonych warsztatów uczniowie zetknęli się z alfabetem arabskim, poznali zwyczaj tworzenia tatuaży popularnych wśród berberyjskich kobiet oraz rywalizowali między sobą, uczestnicząc w marokańskiej grze planszowej. Była to bardzo interesująca lekcja „na żywo”, która poprzez zabawę i praktyczne działanie poszerzyła wiedzę uczniów na temat „bajkowej krainy tysiąca i jednej nocy”.