Emilka i Karol na podium Ogólnopolskiego Finału LDK

Na wojewódzkim finale LDKW dniach 18-19 listopada w Toruniu odbył się Ogólnopolski Finał Halowych Zawodów Programu „Lekkoatletyka dla każdego”, w którym rywalizowały reprezentacje szesnastu województw. Dwójka naszych uczniów, zwyciężając wcześniej w finale wojewódzkim, wywalczyła sobie prawo reprezentowania Województwa Dolnośląskiego.

Oboje doskonale wykorzystali tą szansę, stając w Toruniu na najwyższym stopniu podium:
? Emilia Wawrowska, podopieczna trenera Mariusza Knulla, zwyciężyła w biegu indywidualnym na dystansie 60 metrów (8,18 s) oraz w biegu sztafetowym reprezentacji województw 8 x 200 metrów,
? Karol Garbaczewski, podopieczny trener Elżbiety Knull, ustanawiając wynikiem 5,43m rekord życiowy, zajął IV miejsce w skoku w dal, a wraz z reprezentacją województwa w sztafecie mieszanej 8 x 200 metrów stanął na najwyższym stopniu podium.

Warto przypomnieć, że to kolejny sukces Emilki w tym roku w zawodach cyklu LDK, który to cykl zdominował lekkoatletyczną rywalizację polskich dzieci i młodzików. Emilka, we wrześniu, zwyciężyła w Finale Zawodów Wielobojowych w konkurencji wieloboju sprinterskiego.