Finał Dolnośląskiej Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt

W środę 28.03. 2018 r. odbył się Finał Dolnośląskiej Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt. Do finału zakwalifikowały się najlepsze dolnośląskie drużyny. W zawodach udział wzięły: V Liceum Ogólnokształcące w Lubinie, SMS Junior Wrocław i ZSP Ziębice, z przyczyn nam nie znanych nie dotarła szkoła z Karpacza. Nasze zawodniczki w pierwszym meczu zmierzyły się z zespołem ze stolicy Dolnego Śląska. Po zaciętym spotkaniu lubinianki zwyciężyły 15:12 (7:6). W drugim starciu podejmowały ekipę z Ziębic i wygrywając 25:9 (12:5), przypieczętowały swoje zwycięstwo w całych zawodach. Drugie miejsce wywalczyły zawodniczki z SMS Junior Wrocław, które pokonały ZSP Ziębice. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny została Wiktoria Kocińska. Podopieczne Elżbiety Szczepaniak i Beaty Miazgi będą reprezentować Dolny Śląsk podczas Mistrzostwach Polski w ramach Licealiady dziewcząt.