Gala Laureatów Wojewódzkiego Konkursu „Wędrówki szlakiem wartości”

8 czerwca 2018 r. o godz. 11.30 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu odbyła się Gala Laureatów Wojewódzkiego Konkursu „Wędrówki szlakiem wartości”. Naszą szkołę i miasto Lubin reprezentował Piotr Mielnik- uczeń klasy 6 a w kategorii recytacja- proza.
Występ Piotra spotkał się z aplauzem publiczności, a jury nie szczędziło pochwał, rzadko bowiem mamy do czynienia z takim talentem, w tak młodym wieku. Interpretacja i wizja artystyczna laureata spowodowała nie tylko zaciekawienie, ale i wielkie wzruszenie słuchaczy, którzy żywo reagowali, wsłuchując się w kolejne fragmenty „Oskara i Pani Róży”; najsłynniejszej powieści Érica-Emmanuela Schmitta, znakomitego francuskiego pisarza i filozofa. Czytelnicy na całym świecie pokochali go za niezrównaną wrażliwość i mądrość, z jaką opisuje nawet najbardziej skomplikowane emocje, a Piotr potrafił ożywić te emocje w publiczności. Niejedna osoba nie kryła łez wzruszenia.
Gratulacje!!