Gramy razem z WOŚP

wosp

W czwartek 26 stycznia uczniowie naszej szkoły dołączyli się do akcji wspierającej Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ze sprzedaży ciast przygotowanych na ten cel zebraliśmy kwotę 600 zł, które wpłacimy na konto fundacji. Wszystkim , którzy zagrali z nami wspierając 31 finał akcji serdecznie dziękujemy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to fundacja o charakterze filantropijnym, której podstawowym celem według statutu jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”. W ciągu 30. Finałów WOŚP (zbiórek publicznych organizowanych przez Fundację) zebrano ponad 1,75 miliarda złotych. WOŚP kupiła i przekazała blisko 70 tysięcy urządzeń do placówek ochrony zdrowia w całej Polsce]. W 2020 roku szacowało się, że co piąty sprzęt w szpitalach pochodzi od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Według badań opinii publicznej fundacja od lat cieszy się największym zaufaniem wśród organizacji trzeciego sektora, instytucji państwowych i kościelnych.

Marta Kozerska