Informacja dla uczniów i rodziców

W odpowiedzi na liczne pytania napływające do Zespołu Szkół Sportowych w Lubinie w związku z oświadczeniem Niepublicznej Szkoły Podstawowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Piłce Ręcznej MKS Zagłębie Lubin, iż nie rozpocznie swojej działalności we wrześniu br. informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Lubinie, którzy nie podjęli nauki w ww. szkole, formalnie nadal są uczniami Zespołu Szkół Sportowych w Lubinie.

Jednocześnie przypominamy, że nasza szkoła od wielu lat prowadzi szkolenie sportowe dzieci i młodzieży. Zajęcia wychowania fizycznego już od pierwszej klasy prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego. Klasy od czwartej do siódmej, są klasami usportowionymi, dzięki zwiększeniu liczby obowiązkowych godzin wychowania fizycznego. Wszyscy uczniowie w ramach planu lekcji korzystają bezpłatnie z zajęć wychowania fizycznego odbywających się na pływalni Centrum 7. Klasy 8 szkoły podstawowej, klasy 3 gimnazjum i klasy 3 liceum są klasami sportowymi, w których prowadzone jest szkolenie w następujących sportach: lekkoatletyka, łyżwiarstwo szybkie z wrotkarstwem, pływanie, piłka ręczna, piłka siatkowa i piłka nożna, we współpracy z klubami sportowymi.

W miarę wolnych miejsc przyjmujemy uczniów, którzy kochają ruch i chcą dołączyć do naszej sportowej rodziny.