IV Powiatowy Konkurs Matematyczny “Baw się matematyką”

6.04.2018 r. już po raz czwarty zaprosiliśmy uczniów klas szóstych szkół podstawowych do zabawy z matematyką. W IV Powiatowym Konkursie Matematycznym ” Baw się matematyką” brało udział 13 szkół podstawowych z powiatu lubińskiego. Każdą ze szkół reprezentowała dwuosobowa grupa uczniów. Po emocjonującej dogrywce o I i II miejsce między SP nr 9 i Społeczną Szkołą Podstawową oraz dogrywce o III i IV miejsce między SP nr 3 w Ścinawie a naszą reprezentacją SP nr 7 ostatecznie laureatami konkursu zostały reprezentacje szkół:

Szkoła Podstawowa nr 9 w Lubinie    – I miejsce
Społeczna Szkoła Podstawowa w Lubinie   – II miejsce
Szkoła Podstawowa nr 3 w Ścinawie    – III miejsce


Konkurs obejmował 9 konkurencji, zadania nie były typowymi zadaniami matematycznymi. Niektóre były bardziej łamigłówkami, w których oprócz zdobytej wiedzy na lekcjach matematyki, trzeba było się wykazać umiejętnością logicznego myślenia, sprytem, zauważeniem pewnych zależności i reguł. Zadania były także w formie puzzli, domina, klocków  jak i tangramów matematycznych.

Konkurs poprowadzili uczniowie kl. II A i kl. II D gimnazjum w ramach realizacji projektu edukacyjnego. Mamy nadzieję, że główny cel konkursu został osiągnięty i w tym dniu uczniowie klas szóstych, którzy gościli w naszej szkole bawili się matematyką!