Jestem widoczny i jestem bezpieczny na drodze

Znaki

W trosce o młodszych kolegów, uczniowie klasy 3b przygotowali przedstawienie dla uczniów klasy pierwszej o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i ze szkoły.

Trzecioklasiści poprzez inscenizację pt. ”Jakie znaki dają znaki” uświadomili pierwszoklasistom jak istotne jest bezpieczeństwo podczas ruchu drogowego. Dzieci miały okazję utrwalić sobie właściwe zachowania podczas przejścia dla pieszych, bezpieczne zachowania w miejscu publicznym i komunikacji miejskiej. Poznały i utrwaliły podstawowe znaki drogowe, dowiedziały się jaką odgrywają rolę i dlaczego są tak ważne.

Po inscenizacji pierwszaki rozwiązywały zagadki i rozpoznawały najważniejsze znaki drogowe.

Mamy nadzieję, że dzięki pokazanym scenkom, piosenkom i pogadankom, młodsi uczestnicy ruchu drogowego będą pamiętać, że zawsze należy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych