Konkurs czytelniczy “Święta w literaturze”

bibl2

12.12.2022 w czytelni biblioteki szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania „Święta w literaturze”. W rywalizacji brało udział 12 uczestników z klas 4 i 5 SP. Celem konkursu była

dbałość o kulturę żywego słowa, popularyzacja literatury pięknej wśród młodzieży, rozbudzanie wrażliwości artystyczno – literackiej wśród uczniów, nabywanie umiejętności pracy z tekstem literackim. Uczniowie zaprezentowali między innymi fragmenty „Opowieści wigilijnej” Charles Dickensa, „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren czy „Święta z Anią” Lucy Maud Montgomery. Jury w składzie Ewa Barańska oraz Anna Gałązka – Olechnowska wytypowało zwycięzców i wyróżnionych.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Kaja Górska 5A

II miejsce – Mateusz Jeleń 4B

II miejsce – Amelia Noworol 4B

III miejsce – Julia Czura 5A

III miejsce – Karolina Kosobucka 4A

III miejsce – Karolina Zabrzeńska 5A

Wyróżnienia:

Olga Kowalczyk z kl. 5A oraz Gabriela Szkolarz 4B

Uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplomy. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym.

Anna Gałązka – Olechnowska