“Kto Ty jesteś? Polak mały…”

12 października w naszej szkole miało miejsce uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Tradycyjny obrządek miał bardzo podniosły nastrój, któremu towarzyszyli rodzice uczniów.
Mieliśmy też zaszczyt gościć m.in. Starostę Powiatu Lubińskiego – Pana Adama Myrdę, Przewodniczącą Rady Powiatu – Panią Jadwigę Musiał, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej – Pana Mariana Węgrzynowskiego oraz członka Zarządu Rady Rodziców – Panią Sylwię Styś.
Uczniowie klas pierwszych, bardzo przejęci swoją uroczystością, musieli wykonać konkretne zadania, aby móc być pasowanym na ucznia. Bajkowa sceneria i świetne przygotowanie do imprezy, sprawiło, że pierwszaki sprostały wymaganiom i zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.
Po uroczystości dzieci wraz z rodzicami udały się do sal lekcyjnych, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.