MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZIN

RO

15 maja obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Rodzin. Z tej okazji przygotowana została audycja przez radiowęzeł poświęcona temu dniu, którą pięknie odczytała Kaja Górska z kl. 5A. Na lekcjach religii odbyły się pogadanki na temat wartości rodziny, jak również pani A. Błaszczyk przygotowała wraz z uczniami plakaty poświęcone rodzinie. Z plakatów powstała galeria, którą można obejrzeć na holu pierwszego piętra. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wysłali lub przynieśli zdjęcia swoich rodzin. Z tych zdjęć powstał kolaż – Siódemkowe rodziny.

Wielu ludzi zdaje się zapominać o prawdziwym znaczeniu rodziny. Koncentrują się na karierze, zdobywaniu bogactwa i sławy – bliskich pozostawiając samym sobie. Miłość ograniczają do kilku słów skreślonych pospiesznie na urodzinowej karcie z życzeniami. A przecież żaden sukces nie ma znaczenia, jeśli nie można go dzielić z kochającymi ludźmi. Żaden medal, dyplom czy premia świąteczna, nie ogrzeją serca w chłodną, zimową noc.(Dalajlama)

Ania Gałązka – Olechnowska

Agnieszka Błaszczyk