Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – Czytanie dla pokoju

cz2

CZYTANIE DLA GLOBALNEGO POKOJU I HARMONII

W październiku w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w tym roku pod skróconym hasłem „Czytanie dla pokoju” w klasach 1-8 odbyły się zajęcia czytelnicze, podczas których dzieci i młodzież wysłuchali bajek terapeutycznych.

1a „Bajka o odważnej pszczole” Moniki Arbaszewskiej

3a, 3b „Duch krecik” Maria Molicka

2a, 4a, „Sznurkowa historia” Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel

4b „Dziewczynka z obrazka” Maria Molicka

5a „Bajka o radości i smutku” Katarzyny Domażalskiej

6a „Słup soli” Elżbieta Zubrzycka

8a „Baśń o skradzionej radości” Adama Gruszki

8b „Opowiadanie o Ani” Doris Brett

Bajki terapeutyczne to historie niezwykłe, świadomie napisane tak, by dzieci odnajdywały w nich cząstkę siebie, swoich emocji, konkretnych problemów, z którymi się borykają. Dzieci lubią słuchać historii w których bohaterowie są w ich wieku i mają podobne co oni kłopoty. Przeczytane bajki bardzo podobały się uczniom i z uwagą ich słuchały.

Anna Gałązka – Olechnowska