Mikołajki u najmłodszych

miko1

“Jedzie Święty Mikołaj,
Białą brodą świeci.
Worek z prezentami
Ma dla grzecznych dzieci.”

6 grudnia wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekują Świętego Mikołaja, który szczodrze obdarowuje najmłodszych prezentami.

Dla uczniów klas I-III był to zatem prawdziwie magiczny dzień. Już o godzinie 8.00, dzieci ubrane w mikołajkowe czapeczki wyruszyły prosto do kina Helios na projekcję pięknego filmu pt. ”Najpiękniejsze święta”, a po przyjściu z kina pod choinką w salach lekcyjnych czekały na dzieci pierwsze upominki. Gdy prezenty zostały już rozpakowane, mikołajkowy dzień trwał dalej. Uczniowie śpiewali świąteczne piosenki, ubierali choinkę, wykonywali dekoracje bożonarodzeniowe, natomiast podczas zajęć świetlicowych powstały śliczne, żelowe ozdoby choinkowe.

W tym dniu nie zabrakło u najmłodszych radości i pozytywnych emocji. To był dzień pełen niespodzianek.