Niespodzianki w rozegranym Turnieju Szachowym z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych!

sza0

W środę 15 marca odbył się turniej szachowy z okazji kolejnej rocznicy ustanowienia Dnia Pamięci żołnierzy, którzy dali świadectwo męstwa i niezłomnej postawy patriotycznej, oddając życie w obronie ojczyzny. W turnieju wzięło udział 25 szachistów i szachistek, z naszej szkoły oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy rozegrali 6 rund systemem szwajcarskim. Zawodnicy zostali sklasyfikowani w dwóch kategoriach młodszej i starszej w poszczególnych szkołach. Grupę starszą i cały turniej wygrał Dominik Majewski, z kl. 8b który odniósł komplet zwycięstw! Do dużej niespodzianki doszło także w grupie młodszej SP7, którą wygrał uczeń klasy 3a Marcin Bartos, pokonując wielu starszych kolegów, zajmując w ogólnej klasyfikacji 5 miejsce! Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali pamiątkowe dyplomy. Z wpisowego została zebrana kwota 167 zł, która zostanie przekazana na Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, działające przy naszej szkole. Gratulujemy i dziękujemy uczestnikom udziału w historyczno – sportowym turnieju, patriotycznej postawy i sportowego ducha walki fair play. Dziękujemy także wolontariuszom z klasy 8a Alanowi Jasińskiemu i Pawłowi Miżejewskiemu za pomoc w organizacji turnieju oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że turniej się odbył. A turniej zorganizował Andrzej Taler we współpracy z Anią Gałązką.

A oto wyniki ogólne i w poszczególnych kategoriach http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_2039/

Klasy 7 – 8 SP7

1. Dominik Majewski kl. 8b