Nikola i Emila zwyciężają w Dreźnie

16-ego grudnia w Dreźnie odbył się tradycyjny lekkoatletyczny„Mityng Zakończenia Roku”, w którym wystartowało blisko pięciuset lekkoatletów z Niemiec, Polski i Czech w kategoriach życiowych od młodzika do seniora. W imprezie tej  kolejny bardzo udany start zaliczyli zawodnicy „Sokoła” Lubin, uczniowie naszej szkoły, podopieczni trenera Mariusza Knulla:

  • Nikola Tarnowska zwyciężyła w biegu na 60 metrów z wynikiem 7,94, a za uzyskany rezultat dodatkowo została uhonorowana statuetką dla najlepszej zawodniczki mityngu,
  • Emilia Wawrowska zwyciężyła w skoku w dal równie wartościowym wynikiem 5,33, poprawiając tym samym, rekord życiowy o kolejne 10 centymetrów,
  • Szymon Data zajął IV miejsce w skoku w dal, uzyskując wynik 5,74.

Zawody w Dreźnie były ostatnim startem lubinian w tym roku. W dniach 27-30 grudnia zawodnicy będą trenować na hali spalskiego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, by 06-ego stycznia  startem w Cottbus otworzyć sezon halowy 2018 roku.