Oddali hołd rodakom zesłanym na Syberię

Od kilku lat  wraz z rocznicą wkroczenia wojsk ZSRR na teren Polski we wrześniu 1939 r. obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka. Także i w tym roku lubinianie nie zapomnieli o tragicznych wrześniowych wydarzeniach oraz o dramacie wielu tysięcy rodaków zesłanych w masowych deportacjach na mroźną Syberię.
Uroczyste obchody rocznicy odbyły się w niedzielę 22.09.2019 r.. Rozpoczęto je mszą świętą w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie, następnie władze powiatowe, Sybiracy, radni i samorządowcy, a także mieszkańcy miasta złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Krzyżem Sybiru na cmentarzu.
Naszą szkołę w tych uroczystościach reprezentował poczet sztandarowy składający się z uczniów klasy 7b : Zuzanny Olechnowskiej, Julii Jakubowskiej i Mateusza Monczaka pod opieką pani Anny Siekaniec.