Orszak Trzech Króli

6 stycznia uczniowie naszej szkoły z okazji Święta Objawienia Pańskiego wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. Nazywany on jest również największymi ulicznymi jasełkami na świecie.
Wydarzenie jak zwykle rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele pw. Jana Bosko, po której orszak ruszył wprost do hali widowiskowo – sportowej RCS, by oddać hołd nowonarodzonemu Dzieciątku Jezus.
Na swojej drodze uczestnicy korowodu – podzielonego jak zwykle na trzy części: niebieską, nasza szkoła szła w tym Orszaku, czyli Afrykańskim, czerwoną i zieloną – spotkali między innymi Adama i Ewę, Abrahama, Mojżesza, do którego doszli przez rozstępujące się morze, króla Dawida, a także Faraona próbującego ich powstrzymać przed pójściem dalej. Wszystkie te biblijne postacie i sceny przez nie odgrywane to nowości.
Nie zabrakło jednak i osób, które towarzyszą orszakowi co roku, czyli aniołów i diabłów. Rozegrały one bitwę o ludzkie dusze. Nikt jednak nie uległ szatańskim pokusom i barwny rozśpiewany korowód bez trudu dotarł przez bramę nieba do betlejemskiej stajenki w hali, gdzie rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Tu szejk Baltazar, cesarz Melchior III i król Kacper złożyli dary maleńkiemu Jezusowi. Swe upominki wręczyli mu także przedstawiciele władz miasta, powiatu i gminy wiejskiej.