Pasowanie na czytelnika

pasowanie23

24 listopada w bibliotece szkolnej odbyła się wspaniała uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych!

Uczniowie zapoznali się z informacjami na temat regulaminu wypożyczania książek i zasad zachowania w bibliotece. Następnie wszyscy wyśmienicie się bawili przy rozwiązywaniu bajkowych zagadek. Później uczniowie wysłuchali historii pluszowego misia oraz bajki terapeutycznej pt. „Bajka o Misiu Koala”. Każdy z uczniów mógł wypożyczyć swoją pierwszą książkę.

Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali Wyprawki Czytelnicze, w skład których weszły: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców oraz plakat  „kreatywny alfabet”. Wyprawki te zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci.

Wszystkim pierwszakom, życzę aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!

Ania z biblioteki