Pierwsze kroki w języku Baltie

W Szkole Podstawowej nr 9 w Legnicy odbyło się seminarium dla nauczycieli i uczniów pod hasłem: „Nauka programowania Baltie z lekcją pokazową”. Organizatorem spotkania było Kuratorium Oświaty we Wrocławiu we współpracy z międzynarodowym stowarzyszeniem TIB (Twórcza Informatyka z Baltie). Naszą szkołę reprezentował uczeń Piotr Ziemkiewicz z klasy 6a wraz z opiekunem, panią Dorotą Ćwik. Spotkanie prowadził sam twórca programu Baltie, a zarazem jeden z czołowych programistów na świecie, Czech, Bohumir Soukup. Podczas szkolenia programista zaprezentował możliwości języka, metodykę pracy z uczniami oraz sposób oceny prac uczniów z wykorzystaniem platformy testowo-konkursowej. Natomiast uczniowie tworzyli swój pierwszy program. Była to bardzo ciekawa i twórcza zabawa z programowaniem w języku obrazkowym.