Podium Alicji Bartosiewicz w Warszawie

W  dniach 24 – 26 listopada 2017 r. na torze lodowym Stegny w Warszawie odbyła się I edycja Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w łyżwiarstwie szybkim pod hasłem „I ty możesz zostać mistrzem”.

Zespół Szkół Sportowych w Lubinie oraz Międzyszkolny Klub Sportowy „Cuprum” Lubin reprezentowała grupa sześciu uczniów: Aleksandra Niemiec, Joanna Izbiańska i Alicja Bartosiewicz  z klasy 7 b, Zosia Wołoszyn, Patrycja Skrobak z klasy 2BG oraz Adrian Pawlik z klasy 6c.

Przed swoim pierwszym startem w sezonie zawodnicy mieli okazję odbyć trening na nowopowstałym, krytym torze lodowym w Tomaszowie Mazowieckim.

Ze względu na opóźnione rozpoczęcie treningów na lodzie, przygotowania do startu  w zawodach trwały zaledwie kilka dni. Mimo to start należy zaliczyć do udanych.

Najlepiej zaprezentowała się uczennica klasy 7b Alicja Bartosiewicz zajmując III miejsce w wieloboju. W biegach sztafetowych dziewczęta startujące w kategorii 12-13 lat zajęły piąte miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w następnych startach!