Pozdrowienia ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie

Prawie czterdziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły rozpoczęła tegoroczną majówkę na wycieczce w Londynie i jego okolicach. Widzieliśmy między innymi pałac Buckingham-siedzibę Królowej Elżbiety, przeżyliśmy trzęsienie ziemi w muzeum techniki i nauki, podziwialiśmy też klejnoty królewskie w Tower of London oraz przepiękną panoramę miasta z wysokości London Eye. Zwiedziliśmy zamek w Windsorze, a potem pogubiliśmy się w żywopłotowym labiryncie przy pałacu Hampton Court. Spędziliśmy także dzień w nadmorskim kurorcie Brighton, gdzie przy okazji część z nas oddała się zakupowemu szaleństwu. Jednak dla wielu najważniejszym punktem wycieczki była wizyta w Warner Bros Studio, gdzie między innymi mogliśmy poznać od kuchni tajniki powstawania serii filmów o Harrym Potterze, wsiąść do pociągu na peronie 9 i ¾, czy pospacerować po Zakazanym Lesie. Najwięksi szczęściarze mieli także okazję zrobić sobie selfie z samym Harrym Potterem.