Przedstawienie „Dziewczynka z zapałkami” w świetlicy szkolnej

„Wśród najsmutniejszych bajek świata, tych, które wszyscy dobrze znamy, jest baśń, przy której można płakać. ta o dziewczynce z zapałkami”.

W dniu 18 grudnia w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami” na które zaprosił wszystkich zgromadzonych sam Hans Christian Andersen.

W pięknie udekorowanej sali uczniowie klas 1-3 zaprezentowali swój program artystyczny. Przedstawili los ubogiego dziecka we współczesnym świecie, recytowali wiersze oraz śpiewali kolędy.

Uczniowie mieli możliwość uświadomić sobie, że sens świąt nie polega jedynie na otrzymywaniu prezentów, lecz przede wszystkim na ich dawaniu, a sam prezent może mieć charakter niematerialny,na przykład zainteresowanie się samotną, potrzebującą osobą.