Quiz Wojskowej Akademii Technicznej z okazji Konstytucji 3 Maja

Konstytucja

Uczniowie klasy 7a wzięli udział w ogólnopolskiej imprezie edukacyjno patriotycznej „Wokół Konstytucji 3 Maja”. Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej, a organizatorem było oprócz wspomnianej wojskowej uczelni były Departamenty Szkolnictwa Wojskowego oraz Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON i Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne.

W czasie quizu miały miejsce występy artystyczne z udziałem orkiestry wojskowej i zaproszonych solistów. Zgłosiło się ponad 2000 uczestników z całej Polski. Niestety organizatorzy nie przewidzieli ogromnego zainteresowania młodzieży i nie wszyscy uczniowie zmieścili się w tym limicie.

Nasi zalogowani uczniowie zajęli miejsca w drugiej i trzeciej setce, biorąc pod uwagę liczbę uczestników, to wyprzedzili sporo swoich rówieśników.

Gratulujemy dobrej wiedzy historycznej i przyjemnej zabawy. Sądzimy, że teraz święto Konstytucji 3 Maja będzie przeżywane w bardziej świadomy sposób.