Sesja popularno-naukowa “Zdrowie na widelcu”

W dniu 17.11.2017 r. w naszej szkole odbyła się sesja popularno-naukowa „Zdrowie na widelcu”. Była ona skierowana do uczniów szkół podstawowych powiatu lubińskiego. Zaproszenie przyjęło aż osiem szkół, których delegacje uczniów wraz z nauczycielami, wysłuchali cennych rad ekspertów na temat zdrowego odżywiania. Swoją wiedzą dzieliła się Pani Natalia Żamojduk, która prowadzi autorski program w Telewizji Regionalnej Lubin, pt. „Natalia gotuje”, Pani Dorota Jasińska manager klubu fitness „Fitarena” oraz Panie Marta Baran i Marta Wilkowska trenerki personalne klubu fitness „Fitarena”. Dodatkowo uczennice klasy 2AL przygotowały prezentacje multimedialne na temat składników pokarmowych, diet, konserwantów, stylów żywienia, których treści udowodniły, że
zdrowie zaczyna się na widelcu a zbilansowana dieta połączona z aktywnością fizyczną zapewnia szczupłą sylwetkę, chroni przed chorobami oraz pozytywnie wpływa na sprawność intelektualną.